سروش سرشبكه وزارت اطلاعات در هامبورگ
روزنامه taz ۴ ژانویه ۲۰۲۳ در مورد فعالیتهای عوامل ملاها در آلمان نوشت: «سرویس‌های اطلاعاتی ایران به طور فزاینده‌ای به افرادی که به ایران سفر می‌کنند نزدیک شده و آنها را مجبور به همکاری می‌کنند.... به گفته دولت فدرال، بازیگر اصلی در فعالیت هایی که علیه آلمان انجام می شود، همچنان وزارت اطلاعات (MOIS) است.» 
طبق گزارشات ارگانهای امنیتی آلمان، دردفترچه سبز بدست آمده از اسدالله اسدي دیپلمات تروریست ملاها، از ۲۸۹ آدرس ثبت شده که اسدی با آنها رابطه داشته و پول می‌داد، ۱۴۱ مورد در آلمان بوده است. 
درجریان قیام ۱۴۰۱رژیم ملاها برای جلوگیری از رادیکال شدن قیام، سلول های خفته و عوامل و شبکه مزدوران و لابی هایش را درهمه کشورها بکار گرفت تاقیام را منحرف و یا متوقف کند.
همزمان با شروع قيام، وزارت اطلاعات در هامبورگ شبکه ای را بوسیله یک عامل خود به نام مستعار ”سروش” فعال کرد. اطرافیانش او را ”بابا” هم صدا می کنند.
سروش سرشبكه وزارت اطلاعات در هامبورگمحل استقرار ”سروش” بنحو مشکوکی یکی ازگرانترین هتل های هامبورگ”هتل الیزه” است  او بعضا در اتاق ۵۹۴۸ اين هتل اقامت دارد. (Grand Elysee Hotel Hamburg)
”سروش” در داخل و بيرون هتل محل اقامت‌اش در هامبورگ
”سروش” در داخل و بيرون هتل محل اقامت‌اش در هامبورگ 
سروش به برخی ازکشورها از جمله اطریش و سوئد نیز تردد دارد. او درمورد وضعیت خودش میگوید :” در جوانی به آلمان آمدم هرچند بعدا از آلمان رفتم  ولی الان خوشم میاید در آلمان باشم.”
در دوران قیام ”سروش” همواره با کلاه و عینک و لباسهای مبدل، در اغلب تظاهرات گروههای مختلف شرکت می‌کرد، او مدعی است ماشین شخصی ندارد و به همین دلیل ترددات او با تاکسی شماره HH SR 192 صورت می‌گیرد.
سروش در حال سوار شدن به تاکسی ویژه خودش بهمراه یکی از زنان اجیر شده در دوم ژانویه ۲۰۲۳
سروش در حال سوار شدن به تاکسی ویژه خودش بهمراه یکی از زنان اجیر شده در دوم ژانویه ۲۰۲۳
”سروش” ، بسیار بددهن و لمپن است. در یک گفتگوی تلفنی بعد از فحشهای رکیک به طرف مقابل، می گفت: ”فلان فلان شده برو درِ گاوصندوق را بازکن، هفت تا (هفت هزار یورو) از توش بردار دوباره ببند”.
دردوران قیام ”سروش” برای ایجاد پوشش برای فعالیت هایش چند انجمن پوششی ازجمله ”كانون سياسي فرهنگي انقلاب بيداري” و ”جوانان در تبعيد” را راه اندازی کرد. هدف اصلی این انجمن ها ”مبارزه با نیروهای سرنگونی طلب و مجاهدين” اعلام شده بود.
 
شیوه های کار سروش برای استخدام نفرات
”سروش” همواره بادادن پول و وسايل گرانقيمت بعنوان هديه، افراد را به خدمت می‌گیرد. در خرج پول هیچ محدودیتی ندارد. یکبار از فروشگاه Satorn  مبلع ۲۰هزار یورو وسایلی از قبیل: لب‌تاب، کامپیوتر، تلویزیون، دوربین عکاسی، دوربین فیلمبرداری، تلفن دستی، وسایل صوتی برای آکسیونها و .... خریده و دراخیتار عواملش گذاشته است. او بارها بعنوان هدیه به نفرات اسکناس‌های ۲۰۰ یورويي داده و گفته است «اگر با من کار کنید زندگی تان را تامین می کنم».
علاوه بردادن هدیه، به دادن ناهار و شام، خرید مواد غذایی فراوان برای عوامل ونیروهای استخدام شده اش نیز معروف است. 
”سروش” همواره در حال توزيع هدايا
”سروش” همواره در حال توزيع هدايا
وقتی از اوسوال می‌شود تو که شغلی نداری این همه پول را از کجا تامین می‌کنی؟ جواب میدهد:‌”برخی بمن مشکوک هستند و می‌گویند من اطلاعاتی هستم ولی من آدم خیری هستم، دوست دارم به افراد هدیه بدهم.” سروش درمورد منبع این پولها، هرگز چیزی نمی‌گوید. 
یکی دیگر از شیوه های كار ”سروش” ایجاد اشتغال برای پناهندگان ایرانی در سوپرمارکت های وابسته به رژیم است تا از این طریق آنها را به استخدام خودش دربیاورد. 
مآموريت ديگر او توزیع کتابهای یکی از عوامل شناخته شده وزارت اطلاعات بنام ”سعید شاهسوندی” معروف به ”شاگرد جلاد اوین” علیه مجاهدین است.
”سروش” تعدادي سرشبكه دارد و پول نفرات استخدامی از طریق این سرشبکه ها توزیع می‌شود. برخی از این سرشبکه ها هر بار بیش از ۵۰۰۰ یورو برای توزیع بین نفرات،  دریافت می‌کنند. پولهای توزیعی یکی از عوامل اختلاف بین سرشبكه‌هاست که بارها منجر به قهر و کنار کشیدن برخی از آنها شده است. 
دوتن از سرشبکه های او  عبارتند از :
سعید کارخانه
نفر اول ـ سعید کارخانه 
گفته مي‌شود پدر سعید کارخانه یکی از سرداران سپاه پاسداران بود که کشته شده است. حالا سعید قصد دارد انتقام پدرش را از مخالفان رژیم بگیرد!
 
ماموریت سعيد كارخانه بهمراه دو همكارش تغییر و عوض کردن شعارهای رادیکال و ضد رژیم درتظاهرات ایرانیان است. آنها تلاش مي‌كنند بجاي شعار علیه خامنه‌اي و رئيسي و سپاه پاسداران بعنوان دشمن اصلی مردم ایران، مجاهدین و مارکسیست‌ها را دشمن معرفي كنند.

هشتم اکتبر ۲۰۲۲ فراخوانی در حمایت از قیام توسط جوانان انقلابی هامبورگ داده شده بود .صدها نفر در این تجمع شرکت کردند. ”سعید کارخانه” بدستور ”سروش” تلاش کرد اجازه تظاهرات فوری درهمان محل بگیرد و تظاهرات جوانان انقلابی را بهم بزند.
نفر دوم ـ نیکی سجادی
گفته می‌شود پدر نیکی سجادی از اعضای سپاه پاسداران در اروميه است و خودش نیز در نیروی انتظامی کار می‌کرد ولی او  به دروغ خودش را دانشجو معرفی می‌کند.
(نیکی سجادی) در مقابل مركز جاسوسي رژيم در هامبورگ
(نیکی سجادی) در مقابل مركز جاسوسي رژيم در هامبورگ
در تاریخ  ۲۹ اکتبر ۲۰۲۲ که در اروپا و امریکا زنجیر انسانی در حمایت از قیام تشکیل شده بود . درهامبورگ به جای حمل پلاکاردهای علیه رژیم جنایتکار خامنه‌ای شعارهایی علیه نیروهای سرنگونی طلب مانند مجاهدین و مارکسیست ها حمل می‌شد.گرداننده اين زنجير انساني”نيكي سجادي” بود 
نیکی همچنين گرداننده چادري در مركز شهر در مقابل فروشگاه کاراشتاد Karstadt بود که سروش راه اندازی کرده بود. غذا، ارزاق، آب و کلیه مایحتاج روزانه نفرات چادرتوسط ”سروش” تامین می‌شد، سفارش چلوکبابهای اضافی توسط ”سروش” باعث می شد که برخی از روزها، چندین پرس چلوکباب توسط افراد این چادر به pener«افراد بی خانمان» هایی که در اطراف چادر بودند داده شود. 
عوامفريبي‌هاي سروش درمقابل كاراشتاد توسط انجمن‌هاي پوششي
عوامفريبي‌هاي سروش درمقابل كاراشتاد توسط انجمن‌هاي پوششي
خودروهای مورد استفاده عوامل ”سروش” براي آوردن و بردن وسايل اين چادر عبارت بودند از:
HH- CK 2506 ون مشگی
HH - HL 5445 سواری قرمز
HH - JD 5554 سواری مشگی
 در يكمورد ”سروش” قبل از مسافرت‌ به‌خارج آلمان، مبلغ ۶۰۰۰ یورو به ”نیکی سجادي” برای توزیع بین نفرات داده بود. در توزيع آن اختلاف بين نفرات افتاد و برخي قهر كردند.
در ایام کریسمس که شهرداری اجازه برگزاری برنامه در مرکز شهر را صادر نمی کرد ”سروش” چادر را تحت عنوان «زن زندگی آزادی» به مقابل کنسولگری رژیم منتقل کرد. اداره آن باز هم با ”نيكي سجادي” بود.  .هدف این بود که سایرایرانیان مخالف نتوانند در این محل تظاهرات بگذارند 
چادر عوامل ”سروش” در مقابل كنسولگري رژيم در هامبورگ
چادر عوامل ”سروش” در مقابل كنسولگري رژيم در هامبورگ
رژیم از طریق عوامل خود دربرخی از تلویزیونهای فارسی زبان، برای ”نیکی سجادي” مصاحبه جورمی‌کند و یک دخترپاسدار را بعنوان «فعال حقوق بشر» و فعال مدنی رنگ آمیزی مي‌كند تا از او یک فعال سیاسی بسازد.
وزیر اطلاعات سابق رژیم ملاها، آخوند فلاحیان درمصاحبه ای گفته بود : «وزارت اطلاعات برای جمع‌آوری اطلاعات چه در داخل و چه در خارج به پوشش نیاز دارد مثلا ما که یک مامور اطلاعاتی نمی‌فرستیم برود آلمان، روسیه یا آمریکا و بگوید من از وزارت اطلاعات هستم. اطلاعات‌تان را به بنده بدهید! در پوشش کار بازرگانی یا پوشش خبرنگاری، این کار را انجام می‌دهد. خبرنگار‌ها خیلی‌هایشان عوامل اطلاعات هستند، ....،».

شناسایی و افشای عوامل وزارت اطلاعات یک وظیفه ملی و انسانی برای جلوگیری از ورود عوامل رژیم به تظاهرات ایرانیان درحمایت از قیام می‌باشد.