لابی های رژیم در فرانسه – فهمیه  چابک « روبیول»

وزیر اطلاعات سابق رژیم ملاها، آخوند فلاحیان درمصاحبه ای گفته بود : «وزارت اطلاعات برای جمع‌آوری اطلاعات چه در داخل و چه در خارج به پوشش نیاز دارد مثلا ما که یک مامور اطلاعاتی نمی‌فرستیم برود آلمان، روسیه یا آمریکا و بگوید من از وزارت اطلاعات هستم. اطلاعات‌تان را به بنده بدهید! در پوشش کار بازرگانی یا پوشش خبرنگاری، این کار را انجام می‌دهد. خبرنگار‌ها خیلی‌هایشان عوامل اطلاعات هستند، ....،».

طی سالهای گذشته بویژه بعد از قیام ۱۴۰۱ برخی از عوامل و  لابی های رژیم درکشورهای مختلف تحت عنوان خبرنگار، تاجر، فعال حقوق بشر و بازیگر و .متخصص و ....... درخارج کشور برملا شد.

بعد از قیام ۱۴۰۱ لابی های رژیم که بخوبی آموزش دیده اند، بسرعت رنگ عوض کرده و درظاهر با پز مخالفت با رژیم و حمایت از قیام به صحنه آمدند و حتی در برخی از کشورها تظاهرات برگزار کردند. آنها تحت عنوان حمایت از آزادی و مخالفت با اعدام و حمایت از زنان و .... تلاش کردند تا هرگونه شک و شبهه وابستگی خودشان و همکاری با دیکتاتوری مذهبی حاکم بر ایران را برای ناظر خارجی مخفی نگهدارند. 

آنها با استفاده از فضای دموکراتیکی که درغرب  وجود دارد با تشکیل انواع واقسام اتاقهای فکر و انجمن های گوناگون هنری و یا آموزشی و ... تلاش میکنند که بستری قانونی برای فعالیت های خودشان درغرب داشته باشند. 

براساس گزارش سایت سمافور ، لابی های رژیم با دستور ظریف وزیر خارجه ملایان «گروه بحران» را تشکیل میدهند تا درجریان مذاکرات اتمی به سود رژیم ملاها مذاکرات را سمت وسو بدهند.

پربال رسمی خبر رسانی کتاب فهمیمه

 

نگاهی به سابقه و فعالیت های فهیمه چابک  «روبیول» نیز چنین روندی را نشان میدهد .

 او دریک خانواده سنتی  درایران متولد شده است .

قبل از انقلاب درایران در رشته فیزیک اتمی درتهران تحصیل و درسازمان انرژی اتمی درایران مشغول به کار میشود. 

بعد از انقلاب به همراه دختر یک ساله اش«تینا» به خارج کشور فرستاده میشود و دریکی از مراکز اتمی فرانسه مشغول به کار میشود.

 طبق اظهارات خودش در تلویزیون علیرضا نوری زاده یک مامور شناخته شده وزارت اطلاعات آخوندی پس از ۲۵ سال ازاین سمت استعفا داده  و شرکتی به نام« مذاکرات و رهبری مناقشات» تاسیس میکند .

باید به یاد داشته باشیم که  این سالها اوج اختلاف غرب و رژیم ایران در مورد مساله هسته ای میباشد . استعفا ازیک شغل رسمی و تاسیس این شرکت آنهم درمورد «مذاکرات و رهبری مناقشات» ادعاهای او را درمورد استعفا از سازمان انرژی اتمی فرانسه  با شک و تردید مواجه میکند . به نظرمیرسد او  با مقاصد خاصی برای تاسیس این شرکت هدایت شده است .

بنا به گفته خودش  از سال ۲۰۰۸ یعنی در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد ، بطور رسمی به او کرسی استادی در دانشگاه«شهید بهشتی »درشهر بوشهر و دانشکده فنی تهران داده میشود. 

اومدعی است که این کرسی بوسیله یک فرد «خیلی خیلی خوب و نادر» به او داده میشود. این فرد «خیلی خیلی خوب و نادر» باید فرد موثری در حکومت ملاها باشد که قادر باشد فهمیه را دریک دانشگاه حساس که عمدتا متعلق به مدیران و پاسداران میباشد به کار بگیرد . بنا براین فهیمه باید یک فرد فرد کاملا مورد ا عتماد و همسو با رژیم آخوندی بوده ,و مورد تایید ارگانهای امنیتی و یا یک آخوندهای بالای حکومتی و یکی از پاسداران بالای نظام را باشد. 

او بطور مرتب درایران درمورد موضوعاتی مانند«مذاکرات و رهبری مناقشات» در مرکز آموزشی «شهید بهشتی» و فنی و ... تدریس میکرده است. دانشگاه «شهید بهشتی» درشهرستان بوشهر در  استان خوزستان و وابسته به شرکت ملی گاز ایران و وابسته با سپاه پاسداران  است .

درتاریخ ۲۰ می ۲۰۱۸  درسمیناری سه روزه  به نام «ارتقای توانمندی دررهبری و ساختار تیمی»  دردانشگاه «شهید بهشتی» برگزار کرد ه است . شرکت کنندگان دراین گونه سیمنار را  معمولا دانشجویانش حزب اللهی وبسیجی هستند. درسمیناری که او تشکیل داده بود، دانشجویانی از شرکت« پارس جنوبی  و فجر» که از منطقه های نفتی درایران است هستند نیز شرکت داشته اند. تمامی موسسات وابسته به  شرکت نفت وگاز دراختیار پاسداران وسرداران سپاه میباشد.

درمعرفی او نوشته شده است : او درایران «سمینارهایی را درزمینه مذاکره و سازماندهی و اجرا برای مدیران و تصمیم گیران و هم چنین دانشجویان MBA از دانشکده فنی تهران » و برگزار میکند . این مساله نشان میدهد که فهمیه روبیول همسویی بالایی با مدیران بالای حاکمیت آخوندها دارد.

درنشریات حکومتی از فهیمه روبیول به عنوان « استاد دوره سرکار خانم دکتر فهیمه روبیول مشاور، و مجری سمینارها در مقاطع مذاکره و مدیریت تنش، نحوه کار تیمی و رهبری در سطح MBA، EXECUTUVE، و مدرس ارشد دانشگاه ESSEC در زمینه علوم تجارت و ...» نام برده شده است .

یکی از آموزشهایی او معمولا تاکید میکند . نگاه «برد -برد» درمذاکرات است . این همان نکته ای است که آخوند روحانی در دوران ریاست جمهوری اش و درحین مذا کرات اتمی  روی آن تاکید میکد و آنرا متضمن منافع ملاها میدانست .

اویکی از حامیان آخوند روحانی نیز میباشد.

درسال 97 ( ۲۰۱۸)کتابی به نام «مذاکره پیش اندیش روشی نوین » درایران به چاپ میرساند. روزنامه های حکومتی از جمله خبرگزاری دانشجویان به تبلیغ این کتاب می پردازد و روی سایت های کتابفروشی آنلاین در داخل ایران به مبلغ  ۶۰0۰۰۰  تومان به فروش میرسیده است .

او نه تنها بطور مستمر به ایران رفت وآمد و تدریس داشته است، بلکه مستمر دیگران مخصوصا خارجی ها را برای رفتن به ایران تشویق میکند . او با گذ اشتن ویدئوهای تهیه شده از توریست های خارجی بوسیله سازمان گردشگری ایران و تعریف آنها از زیبایی های ایران و درج عکسهایی از شهر تاریخی اصفهان مشوق رفتن به ایران تحت حاکمیت آخوندها بوده است. درحالی که همزمان هیچ اشاره ای به سرکوب زنان و جوانان و فقر و بدبختی درایران نمیکند . 

 او همان زمان مدرس در دانشگا کابل هم بوده است  برای کودکان افغانستانی اشک تمساح میریزد ولی مساله کودکان کار درایران مساله اش نبوده است. به نظرمیرسد که فعالیت درحوزه افغانستان هم پوشش برای مخفی نگاه داشتن رابطه هایش با رژیم ملاها بوده باشد.

در۲۱ آوریل ۲۰۲۰ عکسهایی تبلیغی از اصفهان را درفیس بوکش به اشتراک میگذارد .

در۱۰ نوامبر ۲۰۲۰ درپارکی با تعدادی از دوستانش «دریک روز خوب درتهران » عکس یادگاری میگیرد .

دراکتبر ۲۰۲۰ فیلمی را  از ایران آخوند زده چهره زیبایی ترسیم میکند را روی صفحه خودش میگذارد و بقیه را تشویق به ایران رفتن میکند. 

درکارنامه او قبل از قیام ۲۰22 هیچ فعالیت سیاسی ثبت نشده ، و به نحو شگفت انگیزی همه سوابق خودش را در شبکه های مجازی از بین برده است . ولی با شروع قیام۱۴۰۱ دریک چرخش ۱۸۰ درجه ای خودش را حامی قیام جا میزند.

به جای مبارزه با رژیم آدمکش آخوندی که فقط ۷۵۰ نفر را درجریان قیام به قتل رسانده است، مبارزه با اصلی ترین اپوزیسیون رژیم را دردستور کارش قرار داده است .

پس از برگزاری کنفرانس مقاومت ایران درتاریخ ۱۰ فوریه درپاریس در مجلس ملی فرانسه 

 از این مقاومت با دست پاچگی مینویسد : 

«مردم ایران متحیر و شوکه از سیاست فرانسه هستند:

....مجلس شورای ملی که در آن عدم نشانه های آشکار باید ضروری باشد، از مریم_رجوی استقبال میکند، رهبر گروه مارکسیست-اسلامی/تروریستی مجاهدین، مدعی است که او نماینده مبارزه ایرانیان است و او آینده ایران است. او به هیچ وجه نماینده این جوانان ایرانی نیست که خود را فدای سکولاریسم می کنند...» وقتی فهمیه روبیول، مجاهدین خلق ایران را یک گروه «تروریستی »میداند معنی آن این نیست که او خودش را درکنار آخوندها ثبت نام کرده است؟ زیرا تنها رژیمی که درحال حاضر مجاهدین را یک سازمان تروریستی میداند فقط رژیم آخوندی است. درحالی که درجریان جنگ خاورمیانه بیش از هر زمان دیگری مشخص شد که ، بانکدار اصلی تروریسم درجهان و تامین کننده مالی و تسلیحاتی و فرماندهی  همه گروههای تروریستی درمنطقه خاورمیانه رژیم ملاها  است.

وقتی فهمیه روبیول علیه مجاهدین از «مارکسیست اسلامی» که شاه به مجاهدین نسبت میداد و «تروریست» که شیخ به مجاهدین نسبت میدهد و همین الان دادگاه ۱۰۴ تن از مجاهدین در ایران به همین اتهام درجریان است ، استفاده میکند. نمیتوان نتیجه گیری کرد که او هم طرفدار شیخ و هم شاه است ؟ و هدفش حفظ همین نظام میباشد وسایر ادعاهای مخالف با رژیم او هم برای پوشاندن همین مساله میباشد.

آیا نمیتوان گفت :‌  این گونه اتهام زدن به مقاومتی که بوسیله ۱۲۴ تن از روسای جمهور و نخست وزیران و ۳۶۰۰تن از پارلمانترهای جهان حمایت شده است . فقط برای این ا ست که فهمیه روبیول میخواهد دست دادن و همکاری خودش با ملاهای جنایتکار و درس « ارتقای توانمندی دررهبری و ساختار تیمی » به پاسداران و ملاها را بپوشاند؟


ویژگی  همه لابی های رژیم این است، وقتی که وابستگی آنها به رژیم افشا میشود ، طبق یک آموزش ثابت رژیم به ماموران و لابی هایش ، فریاد میکشندکه  هرکس به مجاهدین انتقاد کند مجاهدین او را لابی رژیم و مامور وزارت اطلاعات می نامند تا  در صحت این افشاگریها  شک و تردید بوجود بیاورند به خدمت خودشان به رژیم ادامه بدهند. درحالی که این یک مغلطه اطلاعاتی- سیاسی است .

لابی های رژیم معمولا تنها نیستند و دریک کارجمعی و تیمی با هم برای موثر تر بودن کار میکنند . 

چکامه بزرگمهر و مانلی خانی نیز از دوستان فهمیه روبیول میباشند. 

قبلا چکامه بزرگمهر افشا شده بود که میتوانید درلینک زیر آن را بخوانید.
لطفا کلیک کنید